Do grona partnerów społecznościowych konferencji Why R? 2017 dołącza Lach UW!

Czym jest LaCH UW?

To struktura w ramach Uniwersytetu Warszawskiego, wspierająca humanistów i humanistki realizujących cyfrowe projekty naukowe. Organizujemy także liczne warsztaty z podstawowych dla humanistyki cyfrowych metod i narzędzi. Jak dotąd dotyczyły one przetwarzania danych i tekstów, web scrappingu, tworzenia wydań cyfrowych czy organizacji i budowania nowoczesnych bibliotek oraz repozytoriów. W tym semestrze prowadzimy trzy cykle warsztatowe z podstaw R oraz grupę samokształceniową “Python w badaniach humanistycznych”.

Interesują nas nie tylko metody, ale szersze spojrzenie na kulturę cyfrową. W ramach cyklu “Poza interfejsem” organizujemy wykłady otwarte prowadzone przez osoby, które analizują technologie i oprogramowanie z humanistycznej perspektywy. Podczas tych spotkań sprawdzamy, jak algorytmy wpływają na nasze myślenie o świecie i co kryje się za nieprzejrzystymi interfejsami. Naszymi goścmi byli już między innymi Aleksandra Przegalińska (ALK, MIT) - badaczka zajmująca się teoriami sztucznej inteligencji oraz Paweł Janicki (Centrum Sztuki WRO) - kurator i artysta, twórca interaktywnych instalacji i systemów.

Gdzie nas znaleźć?

Pracujemy na kampusie Ochota, CeNT2, Banacha 2c, II piętro. Zapraszamy na naszą stronę internetową: http://lach.edu.pl/ i na nasze konta w mediach społecznościowych

  • https://www.facebook.com/LaboratoriumCyfrowe/
  • https://twitter.com/DHLab_UW