Grono partnerów społecznościowych Why R? 2017 zasilają Warszawskie Spotkania Entuzjastów R (SER)!

Warszawskie Spotkania Entuzjastów R (SERy) mają na celu integrację środowiska użytkowników i entuzjastów analizy danych z użyciem programu R. Spotkania organizowane są co miesiąc w czwartki w godzinach popołudniowych. Każde spotkanie składa się z dwóch półgodzinnych prelekcji rozdzielonych półgodzinną przerwą na spokojną dyskusję w kuluarach. Zapraszamy nowicjuszy i weteranów, każdy znajdzie coś dla siebie!

Odświeżone logo Warszawskich Spotkań Entujaztów R powstało dzięki uprzejmości Klaudii Korniluk z Pędzlenie na zlecenie.

3 lata działalności

Pierwsze spotkanie odbyło się 27 lutego 2014 w sali ICM UW z inicjatywy Przemysława Biecka. Od tego czasu nasza R-owa społeczność bardzo się rozrosła a liczba zapisanych członków niedługo przekroczy 1300 osób! Zorganizowaliśmy 23 spotkania (24te już pojutrze), 13 warsztatów, jeden udany maraton analizy danych, wspieraliśmy organizację Europejskiego Spotkania Entjuzastów R oraz preżnie działamy przy organizacji Ogólnopolskiej Konferencji Użytkowników R - Why R? 2017.

Wszystkie te informacje, historię naszych spotkań oraz sylwetki partnerów znajdziecie na naszej nowej stronie internetowej wser.pl, której twórcą jest Emil Buszyło. Chwilowo jeszcze w trakcie budowy, ale na 9 marca chcemy być w pełni funkcjonalni.

Z okazji naszych 3 urodzin zapraszamy na najbliższe spotkanie 3xR: tRzecie uRodziny SERa - podsumowanie + sesje round-tables, podczas którego Przemysław Biecek podsumuje 3 lata działalności Warszawskich SERów i różne ogólnopolskie wydarzenia związane z R, które miały miejsce w Polsce w ostatnich 15 latach (czasu jest mało, więc będą te najciekawsze). Potem odbędzie się sesja round-tables o tematyce R-owej. Tutaj zbieraliśmy Wasze preferencje a tutaj Aleksandra Dąbrowska i Alicja Gosiewska (nasze nowe współorganizatorki) zbierały zapisy na Bluzy Warszawskich Spotkań Entuzjastów R.

Agenda najbliższego spotkania - sala 107

9 marca, Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych, Politechnika Warszawska, Koszykowa 75 Warszawa

  • 18:00 - 18:05 - krótkie rozpoczęcie
  • 18:05 - 18:25 - prezentacja Przemka Biecka
  • 18:25-18:30 - przejście do sesji round-tables
  • 18:30-19:30 - round-tables

Tematy stołów tematycznych

  1. Machine Learning,
  2. Integracja R z innymi narzędziami,
  3. Shiny + rmarkdown,
  4. Jak uczyć (się i innych) języka R?,
  5. R w biznesie,
  6. R freelancing

Kontakt

Skontaktuj się z nami przez:

W imieniu organizatorów Warszawskich SERów

Marcin Kosiński