Do grona partnerów społecznościowych konferencji Why R? 2017 dołącza trigeR!

Inicjatorki

trigeR, czyli Trójmiejska Grupa Entuzjastów R to nowo powstała, dynamicznie rozwijająca się grupa działająca na Pomorzu i zrzeszająca osoby, które na co dzień zajmują się szeroko pojętą analizą danych - zarówno w branży biznesowej, jak i na polu akademickim.

trigeR został założony w grudniu 2016 roku przez Annę Rybińską, doktorantkę Pracowni Chemometrii Środowiska Uniwersytetu Gdańskiego oraz Agnieszkę Borsuk i Emilię Daghir-Wojtkowiak, doktorantki Katedry Biofarmacji i Farmakokinetyki Wydziału Farmaceutycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wszystkie trzy inicjatorki poznały się podczas eRum 2016 w październiku 2016 roku w Poznaniu.

Nasz cel

Naszym celem jest dotarcie do użytkowników środowiska R pracujących w różnych branżach, poznanie specyfiki ich pracy oraz stworzenie społeczności, która wymienia doświadczenia pokazując innym w jak wielu różnorodnych dziedzinach można wykorzystywać R i jak wiele możliwości oferuje ten program.

Wierzymy, że stworzenie pola do wymiany wiedzy i doświadczenia oraz nawiązywanie kontaktów miedzy członkami grupy pomoże we wzajemnym dotarciu i poznaniu specjalistów działających w różnych branżach. Uczestnictwo w naszych spotkaniach umożliwi również studentom poznanie możliwości, jakie są oferowane na rynku pracy osobom które znają R bądź tym którzy są w trakcie nauki i zastanawiają się co można robić po skończeniu studiów znając podstawy R i data science.

Gdzie nas znaleźć?

Znaleźć nas można:

Nasze spotkania

Pierwsze spotkanie Trójmiejskiej Grupy Entuzjastów R odbyło się 12 stycznia 2017 r. w Gdańsku i gościliśmy na nim dwóch prelegentów. Pierwszym prelegentem był Michał Maj, który opowiedział uczestnikom o tym, kim jest i czym zajmuje się Data Scientist w Wirtualnej Polsce. Drugim prelegentem był Krzysztof Słomczyński, który przybliżył działanie pakietu RSelenium jako alternatywy dla rvest podczas web-scrapingu. Obie prelekcje wywołały grad pytań ze strony uczestników (których organizatorzy na pewno się nie spodziewali!) co utwierdziło nas w przekonaniu że potrzeba stworzenia Trójmiejskiej Grupy Entuzjastów R jest uzasadniona!

Kolejne spotkanie odbędzie 16 lutego 2017 r. na Politechnice Gdańskiej. Będziemy gościć Marka Rogalę z Appsilon Data Science, który opowie o budowaniu aplikacji przy użyciu pakietu Shiny. Serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie w Gdańsku, jak i na kontynuację spotkania w mniej formalnej atmosferze!

To spotkanie będzie można oglądać poprzez live streaming - zapisy!

Emilia Daghir-Wojtkowiak