Do grona partnerów społecznościowych konferencji Why R? 2017 dołącza eRka!

Kim jesteśmy?

eRka (entuzjastów R krakowska alternatywa) to cykliczne spotkania osób zainteresowanych obszarami analizy danych, data science i Big Data.

Chcemy zaoferować analitykom danych (oraz osobom, które chcą nimi zostać) przestrzeń, pozwalającą m.in. na zdobycie ciekawych kontaktów, wiedzy, czy też cennego doświadczenia. Wszystkie nasze działania w mniejszym bądź większym stopniu powiązane są także z promocją języka R – obecnie najszybciej rozwijającego się środowiska do obliczeń statystycznych.

O naszych spotkaniach

Do tej pory zorganizowaliśmy 12 cyklicznych spotkań pod szyldem eRka. Mają one zwykle charakter prelekcji, w trakcie której prowadzący opowiadają o swoich doświadczeniach w pracy z R (i innymi narzędziami), dzielą się swoimi uwagami odnośnie konkretnych technik bądź pokazują jak przeprowadzić krok po kroku wybraną analizę. Spotkanie eRka to świetna okazja do zbudowania swojego wizerunku w świecie analizy danych, zdobycia owocnych kontaktów oraz poszerzenia swojej wiedzy.

Zapraszamy zarówno osoby, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie jak również zaawansowanych analityków, pracowników naukowych oraz inżynierów danych.

Organizujemy maratony analizy danych!

Oprócz cyklicznych spotkań w formie prelekcji zorganizowaliśmy również trzy maratony analizy danych (hackatony). Były to całodzienne wydarzenia, w trakcie których uczestnicy wspólnymi siłami rozwiązują wybrany problem analityczny. Na szczególną uwagę zwraca maraton zorganizowany wspólnie z portalem Onet.pl, krótką relację z niego można obejrzeć na naszym kanale na YouTubie.

Gdzie nas znaleźć?

Projekt eRka oraz związane z nim wydarzenia można śledzić na bieżąco poprzez:

Zapraszamy do Krakowa!

Piotr Ocalewicz