Do grona partnerów społecznościowych konferencji Why R? 2017 dołącza STWUR!

STWUR

Stowarzyszenie Wrocławskich Użytkowników R (STWUR) to dolnośląska grupa miłośników R. Na spotkaniach stawiamy sobie trzy cele. Pierwszy to integracja eRowego środowiska, ludzi, którzy w R programują lub są nim zainteresowani. Drugi to wspólna analiza inspirujących zbiorów danych, wyciąganie wniosków i komunikowanie ich poza grupę. Last but not least, spotkania STWURa to idealne miejsce na wymianę doświadczeń, naukę nowych pakietów i szansa na (lepsze) poznanie R.

W przeciwieństwie do większości spotkań użytkowników R, STWUR jest zaplanowany jako cykl spotkań, których wspólnym motywem jest jeden zbiór danych. Zaczynamy od danych z Diagnozy Społecznej, które mamy zamiar ze spotkania na spotkanie coraz głębiej eksplorować i poznawać.

Poniżej zdjęcie z naszego pierwszego spotkania

Kim jesteśmy?

Stanowimy zróżnicowaną grupę w skład której wchodzą zarówno zawodowi analitycy danych i data scientists jak i specjaliści z innych dziedzin, którzy R włączają wyłącznie po godzinach. Pracując grupowo staramy się łączyć doświadczenia reprezentantów różnych dziedzin, aby prowadzić jak najpełniejsze analizy, a ich wyniki prezentować w najbardziej interesujący sposób.

Dlaczego R? (Why R?)

Niezależnie od poziomu zaawansowania i wykształcenia, wszystkich nas łączy pasja do analizy danych w środowisku R. Ponieważ chcemy również promować znajomość tego języka, każde z naszych spotkań jest tak przygotowane, aby również osoby nie mające zbyt dużego doświadczenia z R mogły brać aktywny udział we wspólnej pracy.

Więcej informacji o STWURze dostępnych jest na naszej stronie: stwur.pl .

Jesteśmy również obecni na Facebooku i Meetupie.

Michał Burdukiewicz i Piotr Sobczyk