Z przyjemnością ogłaszamy, że platynowy sponsor konferencji - PwC Polska - organizuje konkurs na wizualizacje danych zebranych podczas rejestracji uczestników. Nagrodą w konkursie będzie bilet na 2 dni wykładów podczas konferencji Why R? 2017! Wykłady odbywają się w dniach 28 i 29 września, a ich plan zobaczyć można tutaj whyr.pl/plan/. Przewidujemy również nagrody pocieszenia.

Jak wziąć udział?

Udział jest prosty. Należy zapoznać się z opisem danych oraz informacją o tym jak pobrać je do R. Informacje udodstępniliśmy tutaj github.com/whyRconf/konkursy/.

Należy przygotować wizualizacje: wykres statyczny, wykres interaktywny, infografikę, dashboard czy nawet gifa, który najciekawiej obrazuje charakterystykę społeczności zainteresowanej konferencją. Liczy się pomysłowość, dbanie o detale i schludny wygląd finalnego projektu. Zgłaszany projekt powinien być publicznie dostępny. Można wizualizacje udostępniać na prywatnej stronie internetowej, na GitHubie (GitHub Pages), shinyapps.io czy nawet na RPbus.

Gdzie zgłaszać projekty?

Projekty, do których dostać się można przez URL zgłaszać można przez ten formularz.

Dane z tego formularza nie będą wykorzystywane w przyszłych konkursach (najprawdopodobniej) :)

Na Wasze prace czekamy do piątku 15 września do godziny 23:59. Następnie 16 września komitet organizacyjny oceniać będzie prace, by 17 września ogłosić zwycięzcę!

Masz pytania?

Na wszelkie pytania chętnie odpowiemy w panelu dyskusyjnym pod tym postem.

O czym pamiętać tworząc wizualizację?

O sztuce wizualizacji danych napisano już wiele! Literatura bogata jest nawet w pozycje polskie, patrz Odkrywać! Ujawniać! Objaśniać! Zbiór esejów o sztuce prezentowania danych http://www.biecek.pl/Eseje/ .

Tworząc projekt pamiętaj, że (między innymi)

  • osie na wykresach powinny być podpisane,
  • niepotrzebne elementy z wykresów powiny być usunięte,
  • lepiej nie próbować tworzyć wykresów paskowych,
  • legenda powinna być czytelna a przekaz wizualizacji jasny (można dodać dodatkowy tekst),
  • skorzystać możesz z narzędzi interakywnych - http://www.htmlwidgets.org/ ,
  • skomplikowane wykresy są trudne w interpretacji.

W imieniu komitetu organizacyjnego

Izabela Podsiadło (PwC), Marcin Kosiński (Why R? 2017)