Dzisiaj wystartowała rejestracja na hakaton Urban Sensors (dzień przed Why R?, 26 września, MiNI PW). Rejestracja potrwa do 18 września. Do 20 września roześlemy informacje o przyjęciach.

Link do strony www hakatonu.

Link do formularza rejestracji.

FAQ

Ponieważ otrzymujemy wiele pytań dotyczących hakatonu, poniżej krótkie FAQ.


Hakaton jest dzień przed konferencją Why R?. Czy muszę być zapisany na konferencję i czy muszę znać R aby wziąć udział?

Hakaton jest imprezą towarzyszącą konferencji Why R?, ale rejestracja jest osobna. Rejestracja na hakaton trwa do 18 września. Udział w hakatonie jest bezpłatny. Planujemy przyjąć do 50 osób. Dostęp do danych będzie możliwy z różnych narzędzi (np. R/python/REST), też z płaskich plików. Można pracować w dowolnym ulubionym narzędziu.


Na stronie hakatonu są wymienione trzy problemy. Czy można pracować nad innymi tematami?

Jak najbardziej tak. Zachęcamy do wymyślania jak najróżniejszych zastosowań udostępnionych danych. Podczas hakatonu będą z nami przedstawiciele Urzędu Miasta którzy pomogą lub doradzą jak te pomysły zrealizować.


Czy zgłoszenia na hakaton są grupowe czy indywidualne?

Zgłoszenia są indywidualne. Podczas imprezy możesz pracować sam. Możesz pracować z grupą którą sobie wcześniej złożysz. W formularzu rejestracyjnych możesz też zaznaczyć, że chcesz pracować z grupą a my pomożemy Ci ją znaleźć.


Czy jeden dzień to nie jest za mało by zbudować gotowe działające rozwiązanie?

Niesamowite rzeczy można zrobić w jeden dzień a jeszcze bardziej niesamowite pomysły można w jeden dzień przetestować.

Hakaton umożliwia wczesny dostęp do nowej infrastruktury z danymi, oraz dostęp do ekspertów dziedzinowych i technologicznych. Pomysły, które podczas hakatonu pokażą potencjał, będziecie mogli dalej rozwijać jako innowacyjne produkty dla mieszkańców nie tylko Warszawy.


Jak te dane różnią się od danych udostępnianych teraz w Dane po Warszawsku?

Podczas hakatonu udostępniane będą szersze dane online i historyczne, zwierające dodatkowe informacje o pojazdach. Takie jak prędkość, kierunek, następny przystanek, opóźnienie itp. Uczestnicy hakatonu otrzymają indywidualne tokeny, pozwalające na dostęp do tych rozszerzonych danych.


Zapraszamy!