MI^2 (czytaj: mi kwadrat) powstała jako pomost pomiędzy MIM UW i MiNI PW, czyli dwoma wydziałami pełnymi pasjonatów analizy danych oraz tworzenia narzędzi matematycznych i informatycznych do analizy danych. Zaczęło się od UW i PW ale w grupie działały też osoby z innych uczelni, miast czy nawet krajów zarówno studenci jak i absolwenci.

Działamy w modelu think & do. Analiza danych nie jest wartością samą w sobie. Ważne by była odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby i prowadziła do lepszych decyzji. Rozwijamy umiejętności identyfikacji problemu, rozwiązywania problemu i wdrażania rozwiązania w oparciu o dane i zaawansowane metody analityczne, skalowane narzędzia informatyczne. Robimy to realizując projekty przy których nie tylko można się czegoś dowiedzieć, ale też można coś użytecznego zrobić a wyniki analiz przełożyć na faktyczne akcje.

W marcu planujemy uruchomić DataLab – skrzyżowanie hackerspace i medialab, miejsce gdzie tworzy się, rozwija i wykorzystuje narzędzia do przetwarzania, modelowania i wizualizacji danych.

Przykładowe projekty grupy MI^2:

  • Badanie zależności pomiędzy wynikami uczniów oraz zawodem rodzica na bazie danych edukacyjnych PISA 2015
  • Analiza popytu na umiejętności w ogłoszeniach dla data scientistów na danych z portalu pracuj.pl
  • Zespołowy Maraton Analizy Danych
  • Analiza związku pomiędzy ocenami i ankietami przedmiotów i prowadzących na podstawie danych z USOSa
  • Wspieranie onkologów z Dolnośląskiego czy Wielkopolskiego centrum onkologii w wydobywaniu interesujących informacji z terabajtów danych genetycznych.
  • i wiele innych projektów opisanych na naszej stronie www.

Jeżeli chcielibyście zrobić coś z nami to przyjdźcie na któryś SER i porozmawiajcie z organizatorami.

W imieniu komitetu organizacyjnego

Przemysław Biecek