Mamy zaszczyt ogłosić, że Koło Naukowe Data Science dołącza do organizacji ogólnopolskiej konferencji użytkowników R WhyR? 2017.

Koło Naukowe Data Science

Koło Naukowe Data Science działa przy Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, który wypuszcza w świat nie tylko świetnych matematyków i informatyków, ale także Data Scientistów! Patrz nasze specjalności:

Nasze Koło zrzesza osoby zainteresowane szeroko pojętą analizą danych. Tworzymy grupę ambitnych studentów, którzy rozwijają się przez podejmowanie działań wykraczających ponad to, co dostarczają nam studia. Uczestnictwo w życiu Koła daje nam możliwości nabywania konkretnych umiejętności, poznawania przydatnych narzędzi, zdobywania cennego doświadczenia i doskonalenia umiejętności miękkich. Jednym z głównych elementów naszej działalności jest organizacja warsztatów. Przykładowe tematy warsztatów, które realizowaliśmy to:

 • tworzenie aplikacji w shiny,
 • wizualizacja danych w R,
 • text mining,
 • pobieranie danych z serwisów społecznościowych,
 • podstawy języka Python.

Ponadto organizujemy spotkania z firmami i osobami, które dzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem w branży data science. Spotkania te są dla nas bardzo często świetną okazją do poznawania biznesu „od kuchni” i posłuchania o realiach pracy w tym obszarze. Innym aspektem naszej działalności jest praca nad projektami o różnorodnych tematykach z obszaru analizy danych. Przykładowe zagadnienia, nad którymi pracujemy to analiza rynku pracy na podstawie ogłoszeń o pracę czy analiza predykcyjna dla wyników sportowych. Projekty planujemy tak, aby ich realizacja obfitowała w praktykowanie wszystkich umiejętności charakterystycznych dla data science:

 1. Pozyskiwanie i obróbka danych – potrzebne dane musimy najpierw zdobyć i przetworzyć do postaci pozwalającej na ich analizę. Tutaj rozwijamy warsztat programistyczny.
 2. Modelowanie statystyczne – trzeba zbudować odpowiednie modele, które dostarczą nam pożądanych rezultatów. Tutaj rozwijamy warsztat analityczny.
 3. Komunikacja wyników – nawet najlepsze rozwiązania i analizy na nic się nie przydadzą, jeśli dobrze ich nie „sprzedamy”. Tutaj rozwijamy umiejętności miękkie.

Ponad tymi wszystkich konkretnymi aspektami, niesamowicie cenne jest samo zdobywanie doświadczenia w pracy nad rozwiązywaniem praktycznych problemów, które często jest decydującym czynnikiem w osiąganiu sukcesów lub ich braku.

Zatem jeśli chcesz:

 • rozwijać się w obszarze data science,
 • pracować nad ciekawymi projektami,
 • zdobywać doświadczenie w rozwiązywaniu realnych problemów,
 • organizować ciekawe wydarzenia,
 • zdobyć doświadczenie w przekazywaniu wiedzy,
 • nawiązywać cenne znajomości w branży,
 • wzbogacić o wartościowy punkt swoje CV,

to nie czekaj i zgłoś się do nas! Z innej perspektywy: jeśli pracujesz w obszarze data science to namawiamy do motywowania firmy, w której pracujesz (albo w której jesteś szefem) do podjęcia wspólnych działań, które przyniosą korzyści obu stronom.

Kontakt z Kołem

Jeśli jesteś zainteresowana/y działalnością Koła Naukowego Data Science, to skontaktuj się z nami poprzez:

Chcesz pomóc?

Natomiast jeżeli jesteś zainteresowana/y zaangażowaniem się w organizację Why R? 2017, to pisz na nasz adres whyr@mini.pw.edu.pl.

W imieniu komitetu organizacyjnego

Piotr Smuda
Prezes Koła Naukowego Data Science