Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że do grona gości konferencji dołączyła dr inż. Anna Wróblewska, która z powodzeniem łączy świat nauki oraz biznesu.

Anna Wróblewska otrzymała doktorat w dziedzinie informatyki w 2008 roku na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki. Pracuje jako adiunkt na Politechnice Warszawskiej, wcześniej w Instytucie Informatyki Politechniki Warszawskiej, obecnie na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych, w tym prowadzi zajęcia na kierunku Informatyka na nowej specjalności Przetwarzanie i Analiza Danych (Data Science). Prowadzi projekty studenckie, prace magisterskie i inżynierskie, wykłady z zakresu eksploracji danych tekstowych i uczenia maszynowego.

Posiada kilkuletnie doświadczenie w projektowaniu inteligentnych systemów analizy i opisu semantycznego danych nabyte w środowisku komercyjnym i naukowym. Obecnie od ponad 3 lat pracuje na stanowisku ekspert analizy danych (Data Scientist) w firmie Allegro – największym portalu e-commerce w Europie Wschodniej, gdzie zajmuje się metodami analizy danych także tekstowych i obrazowych.

Ponadto jest autorką ponad 35 publikacji w polskich i międzynarodowych czasopismach i materiałach. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół uczenia maszynowego w praktycznych zastosowaniach, w tym przede wszystkim semantycznego rozumienia danych: tekstu i obrazu, budowania ontologii, wyszukiwania semantycznego, systemów rekomendacyjnych. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą dzieci w wieku od przedszkolaka do nastolatka.

Chcesz pomóc w organizacji?

Jeżeli jesteś zainteresowany/zainteresowana zaangażowaniem się w organizację Why R? 2017, to pisz na nasz adres whyr@mini.pw.edu.pl

Alicja Gosiewska