Why R? 2017 to ogólnopolska konferencja entuzjastów pakietu statystycznego R, zarówno z biznesu jak i środowiska akademickiego.
Jest to niepowtarzalna okazja na powiększenie wiedzy o R, udoskonalenie umiejętności przetwarzania i analizowania danych a także na poszerzenie kontaktów w polskim środowisku R.
W organizację wydarzenia zaangażowane są największe polskie grupy entuzjastów R.
Miejsc
Uczestników
Zgłoszonych prezentacji
Warsztatów
Dzień warsztatów z dwoma sesjami: poranną i popołudniową. W ramach każdej z nich uczestniczyć będzie można w trzygodzinnych zajęciach. Solidna porcja wiedzy!
Dwa dni wykładów, na które składają się 2 równoległe sesje tematyczne, przerywane plenarnymi wykładami zaproszonych gości. Zapewniamy także przerwy kawowe oraz lunch.
Dzień wspólnego zmagania się z problemami analizy danych! Zapraszamy wszystkich lubiących pracę w grupie przy kreatywnej atmosferze. Wydarzenie towarzyszące.
Wystawa plakatów opisujących projekty albo badania. Dobre dopełnienie welcome paRty - wydarzenia integracyjnego, zaplanowanego na koniec pierwszego dnia wykładów.
Sesja żywiołowych i dynamicznych prezentacji, przewidzianych na 5 minut każda. Doskonała okazja na wystąpienie dla studentów i mniej doświadczonych mówców.
Specjalna sesja poświęcona grupom entuzjastów R. Szansa na wymianę doświadczeń w kwestii organizacji i działania społeczności skupiających osoby związane z R w Polsce
Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych powstał w 1999 roku w wyniku podzielenia Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. Początkowo miał siedzibę w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, a w 2012 roku przeniósł się do nowo wybudowanego budynku przy ul. Koszykowej 75.
Wydział może pochwalić się wysoką pozycją naukową (kategoria A) oraz wysokim poziomem kształcenia (wyróżnienie na kierunku Matematyka i pozytywna ocena na kierunku Informatyka Państwowej Komisji Akredytacyjnej), zaangażowaniem kadry naukowo-dydaktycznej w działalność publikacyjną oraz prowadzeniem dużych projektów informatycznych, w tym projektów zakończonych wdrożeniami.
Każdy warsztat trwa 3 godziny. Podczas każdego warsztatu przewidziana jest przerwa (30 minut).
Warsztaty podzielone są wierszami na sesje tematyczne. Pełny spis materiałów dostępny jest tutaj.
Dariusz Szklarczyk i Agnieszka Otręba-Szklarczyk, Fundacja Rozwoju Badań Społecznych
Łukasz Grala, Politechnika Poznańska Wydział Informatyki / TIDK - Data Scientist as a Services
Marcin Dyderski, Instytut Dendrologii Polskiej Akademii Nauk